Unity 3d dersleri, oyun yapımı dersleri, Yerli oyunlar

Unity 3d dersleri

Deliçeri Mobil Oyun İncelemesi

Deliçeri mobil oyun inceleme

Bu yazımızda yerli oyunlardan biri olan Deliçeri oyununu inceleyeceğiz.

Oyun Imagine Codes Yazılım Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi tarafından geliştirilmiş olup IOS ve Android sürümleri mevcuttur. Deliçeri oyununu oynamak için son sürümü ile birlikte 104.1 MB indirme yapmanız gerekiyor

Oyuna ilk giriş yaptığımızda Osmanlı dönemine ait hoş bir müzik bizi karşılıyor ekranın tam ortasında oyuna başlamak için bir button yer alıyor sağ tarafta ise sosyal medya buttonları yer alırken sol tarafta ise oyun içerisinde size yardımcı olacak özel güçlerin alınabileceği, gücünün artırılabileceği bir market buttonu yer alıyor. İlk karşılama ekranı gayet hoş ve son kullanıcı deneyimi için gayet kullanışlı düzende olduğunu söyleyebilirim.

Oynanış kısmına geçerken play buttonuna bastığımızda bizi bir harita karşılıyor. Haritayı ilk gördüğümüzde oyunun aşamalı bir yapıda olduğu anlaşılıyor tek tek karşımıza çıkan yolları aşarak haritayı tamamlamaya çalışıyoruz ve bitirmeye çalışıyoruz. Genel olarak bu mantık üzerine kurulmuş Deliçeri oyunu oyun içi grafikleriyle kullanıcılarına güzel bir oyun deneyimi sunuyor.

Deliçeri mobil oyun inceleme

Deliçeri mobil oyun inceleme

Oyun başladığında ise yeniçeri karakterimiz koşmaya başlıyor ve karşısına envai çeşit engeller çıkıyor. Karakterimiz kendi kendine koşuyor zıplama eylemini sol alt tarafa konumlandırılan bir button ile oynayıcıya bırakılmış ve aynı zamanda önümüze çıkan engelleri def etmek için meşhur Osmanlı tokadı atabileceğimiz iki button daha konumlandırılmış. Oyun akıp gittikçe zorlaşan engeller ve bu engelleri yok edebileceğimiz tokat eylemi oyunda Osmanlı havasını yaşatmayı başarmış.

Oyun ilk başladığında üç can iksirimiz ile başlıyor. Basit engeller veya düşmanlara çarptığınızda canlarınız eksilmeye başlıyor. Fakat bazı ölümcül engeller varki takıldığınız anda direkt olarak ölüyorsunuz ve oyuna tekrar başla ekranı bizi karşılıyor.

Oyun içersinde seviyeleri aşarak farklı özel güçler açabiliyoruz bunlarıda oyun içersinde topladığımız altınlar(coin) ler sayesinde yapabiliyoruz. Genel olarak oyuncularını farklı bir atmosferin içersine sokmayı başarmış Deliçeri oyunu kullanıcı deneyimi, UI tasarımları, genel grafik görüntüleri gayet yerli oyunlar kategorisinde başarılı düzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazımda yerli yapım olan Deliçeri oyununu kendimde incelemeye kendi görüşlerimi aktarmaya çalıştım sizinde kendinize ait oyununuz varsa ve incelenmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

IOS indirme bağlantısı Google Play indirme bağlantısı

Tags: , , , , ,

Related posts

One comment

  • Ercüment bal

    Sitenizi yakindan takip etmekteyim basarilar dilerim mobil legends oyun incelemesi yapmaktayim yardim ve yardimlarinizi bekliyorum iyi aksamlar iyi bloglar

Leave a Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
Top