Unity 3d dersleri, oyun yapımı dersleri, Yerli oyunlar

Unity 3d dersleri

Kafa Topu 2 Mobil Oyun İncelemesi

Bu yazımda yerli oyun olan Masomo tarafından geliştirilen Kafa Topu 2 oyununu kendimde iceleyeceğim.

Oyunun ilk açılmasıyla birlikte oyuncuyu karşılayan arayüz, renkler, butonlar, resimler gerçekten çok kaliteli olduğunu, hatta gelmiş geçmiş en iyi yerli mobil oyunlarından bir tanesi olduğunuda açıkça söylemeliyim.

Oyunun en kısa tanımı ile karşılıklı çift kale maç gibi fakat 1 VS 1 şeklinde gerçekleşiyor hangi oyuncu daha çok gol atmayı başarırsa o maçın galibi o oluyor ve kendisinin tribünü için belli bir sayıda sehirci kazanıyor eğer kaybederse ise belli bir sayıda sehirci kaybediyor. Sehirci sayılarının çokluğuylada daha çok gelişmiş futbol sahalarının kilidi açılabiliniyor ve daha fazla sehirci kitlelerine ulaşabiliyorsunuz

Oyunda dünyaca ün yapmış bazı futbolcuların simalarıyla karşılaşıyoruz onları oyuna karikatürize çizimlerle dahil etmeyi başarmışlar. Onun haricinde oyunda enerji barı yer alıyoruz seçipte oynadığınız futbolcunun belli bir miktar enerjisi var. Bu enerji bitene kadar o futbolcu üzerinde oynamaya devam edebiliyorsunuz. Futbolcunun enerjisi bittiğinde eğer başka bir futbolcunuz varsa onunla devam edebiliyorsunuz. Başka bir futbolcu sahip olmak için futbolcu paketleri açarak kartlar bulmanız gerekiyor. Belli bir miktarda o futbolcunun kartını bulabilirseniz futbolcunun paketini açıp futbolcularınız arasına bir yenisini ekleyebiliyorsunuz.

Kafa Topu 2 Oyunu

Kafa Topu 2 Oyunu

Futbolcular için oyun sahasında görsel olarak değişiklik yapmakta mümkün şapkalar, ayakkabılar, gözlükler gibi farklı farklı oyun için kıyafetler mevcut tüm bunlarıda aynı şekilde kartları mevcut belli bir sayıda kart bulmayı başarırsanız farklı eşyalar sahip olabiliyorsunuz.

Bir başka oyunda yer alan kısım ise kazı kazan oyunu, kazı kazan oyununu herkes biliyordur en az bir kerede olsun oynamıştır diye düşünüyorum orada ise mantık aynı eşyadan üç adet bulabilirseniz o hediye olarak size veriliyor. Oyunda böyle bir şans oyununa yer verilmesi güzel bir incelik olmuş.

Oyunun oynanışına geçersek arayüzde bir çok buton yer alıyor. Bu butonlar zıplama, şut çekme, orta açarak vurma ve ileri geri olmak üzere oyun için dinamikleri kontrol edebileceğiniz butonlar yer alıyor. Sağ üst kısma konumlandırılmış özel güç butonu ise oyuna girmeden önce marketten özel güçler satın alarak oyun sırasında bu güçleri kullanıp rakip üzerinde bir üsttünlük sağlayabiliyorsunuz.

Tam bir rekabet oyunu olan oyunda seviyenizi arttırdıkça daha güçlü, tecrübeli rakiplerle karşılaşıp rekabeti iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir futbol maçı deneyimi yaşıyorsunuz.

Son olarak her şeyi toparlarsak oyun yerli oyun kategorileri arasında en iyi oyunlar yer arasında olduğunu dünya sıralamarında yer almayı başardığından dolayı taktiri hak eden bir yerli yapım oyunu olmuş. Kafa Topu 2 oyununda eleştirdiğim tek kısım ise futbolcu karakterlerimizin enerji ile oynanması enerji ile oynanan oyunlara hep bir uzaktan bakmışımdır ama Kafa Topu 2 oyunu farklı futbolcular arasında değişiklik yaparak enerji barını tekrar doldurup oyuna baştan başlayabiliyoruz. Bu diğer enerji barı bulunan oyunlara göre bir nebze oyuncularını sevindiren bir özellik olmuş

Bu yazımıda Kafa Topu 2 oyununu inceledik. Sizinde kendinize ait oyununuz varsa ve incelenmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IOS indirme bağlantısı Google Play indirme bağlantısı

 

Tags: , , ,

Related posts

Leave a Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
Top