Unity 3d dersleri, oyun yapımı dersleri, Yerli oyunlar

Unity 3d dersleri

Tap Tak mobil oyun incelemesi

Tap Tak mobil oyun incelemesi

Tap Tak mobil oyun incelemesine hoşgeldiniz.

Tap Tak mobil oyun incelemesi

Tap Tak mobil oyun incelemesi

Yerli Oyunlar kategorimizde bugün Tap Tak oyununu inceleyeceğiz oyunumuz Unity 3D ekibinden Onat Aktaş tarafından yapılmıştır.

Aslına bakarsanız bu oyunu inceleyende benim yani Onat Aktaş kendi oyunumu inleyeceğim bir bakıma öz eleştirelerede bolça yer vereceğim o yüzden.

Tasarımsal inceleme ;

Tasarım bazından oyunu baktığımızda bir sadelik söz konusu basit renkler kullanılmış siyah ve beyaz renkler ağırlıklı olmak üzere bir kaç farklı rengin daha dahil eldiği tasarım konusunda başarılı duruyor.

 

UI inceleme ;

User Interface (Kullanıcı Arayüzü) bakımından oyunda açıklamalı butonlar yerine basit simgeler kullanılmış Ana menüsünden yalnızca 3 buton ve Game Over ekranın 2 Buton olmak üzere çok sade ve kısa bir UI’a sahip olan Tap Tak oyunu bu kategoridende başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Oynanış inceleme ;

Gelelim en güzel kısma bir oyunda diğer her şey kenara atıldıktan sonra oynanış en önemli kısım bana göre ve ben bu oyunu yaparken elimden geldiğince kendim oynarken eğlenebileceğim bir oyun yaratmaya ve günümüzde ki hızlı tüketilen oyunların özelliklerinden alarak basit ve hızlı bir oyun yapmaya çalıştım.

Oyun aslına bakarsanız Refleks ve Göz kordinasyonuna daya bir oyun çubuğun nesnenin üzerine gelmesi durumunda ekrana tıklamanız ile puan kazanabilirsiniz bu zamanlamayı kaçırırsanız ise oyunda yanacaksınız. oyunda her belirli skor atışından zorluğu kademeli olarak artmaktadır bu şekilde en yüksek skora ulaşmaya çalışabilirsiniz.

Tap Tak mobil oyun incelemesi

Tap Tak mobil oyun incelemesi

Genel inceleme ;

Tüm her şey dikkate alındığından kendi öz eleştirimi de katarak oyunu basit çerezlik bir oyun indirilip denenebilir kısaca refleksine güvenen gelsin diyorum. 🙂

Eksiklikleri ;

  • Oyunda Global bir Score board sistemi ne yazık ki yok buda oyunu rekabetçi faktörünü biraz eksiltmiş.
  • Ve üzücü bir şekilde İos versiyonunu yok (Gerçekten Pahalı :D)

 

Yerli oyunlar inceleme yazımızın sonuna geldik arkadaşlar sizde oyunlarınızı bizlere facebook sayfasımız üzerinden gönderebilirsiniz incelemekden mutluluk duyarız.

Unity 3D TR Facebook Sayfası

 

Google Play Store indirmek için Tıkla

Tags: , , ,

Related posts

Leave a Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
Top