Unity 3d dersleri, oyun yapımı dersleri, Yerli oyunlar

Unity 3d dersleri

Unity 3D C# dersi | Programlama giriş

Unity 3d dersleri ne baran hocanın Unity 3D c# programlama dersi ile devam ediyoruz Unity 3d can damarlarından biri olan kodlamaya giriş için gerçekten önemli bir ders arkadaşlar daha fazla ders gelmesini istiyorsanız yorum bırakırsanız sevinirim 🙂

 

Ders 1 – )

Ders 2 – )

ders 3 -)

Tags: , , , , , ,

Related posts

10 comments

 • Merhaba;
  Öncelikle sizlere teşekkürü bir borç bilirim gerçekten çok faydalı harika bir iş yapıyorsunuz türkiyede bu tür olayların artık ilerlemesi gerekli bu konularda gerçekten gerilerde seyrediyoruz malesef bunun ilerlemesine katkıda bulunmanız müthiş birşey bende bir sürededir oyun yapımı işiyle uğraşmaktayım fakat kaynak yetersizliğinden ve bu işin oldukça zor bir süreç olmasından ötürü çok yavaş ilerliyorum yapmaya çalıştığım bir iş var ve birsürü soru işareti var aşamadığım bunları aşmakta sizinde yardımlarınızı bekliyorum uçak smilatörü yapmayı hedefliyorum fakat şöyle biryerde takıldım deneme amaçlı 4 parça kutunun birleşimiyle oluşan uçağımı uçurmayı ona yön vermeyi başardım fakat play butonuna bastığımda uçağım direk havada başlıyor ve ilerliyor ben ise uçağımın yerde ve hareketsiz başlamasını istiyorum uçağımın içinedeki butonlarla uçağımın motorunu çalıştırdıktan sonra yerde belli bir hıza ulaştıktan sonra uçmasını istiyorum bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim bununla ilgili bir ders yada nasıl olursa yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

  • Çok teşekkürler elimden geldiğince ilgilenmeye çalışıyorum , sorunuza gelince uçağınızın ilk olarak çalışmaz bir vaziyette olmasını sağlamakla başlaya bilirsiniz bool kontrolleri ile yazdığınız örk : ucakucma fonksiyonunu başlatabilirsiniz eğer belirli bir hıza geldiğinde uçmasını istiyorsanız sınırlandırdığınız hız ve uçak motor açık kontrolleri sağlandığında sadece uçağın havalanmasını sağlayabilirsiniz.

 • merhabalar. unity 5.1.2de karşılaştığım bir sorun için yardım isteyeceğim. 2d bir oyun için sahneyi hazırlayıp yazılımını yazma işine geçtim fakat topa gerekli kuvveti vermek için ball.rigidbody.addforce komutunu yazamıyorum kullandığınız komut eskidir hatasını alıyorum. unity 5 için ne tür bir komut girmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

  • Öncelikle merhabalar Karşılaştığınız sorunla bende karşılaştım bunun için yapılacak şeyleri resim olarak atabilirim sorunuzu tekrar http://unity3dtr.com/unity-3d-sorulari adresinden soru sor kısmında sorabilir misiniz lütfen , Teşekkürler.

   • sorunun çözümünü buldum hocam sorun çıkaran komut unity 4.6 için aktifmiş. unity 5 için komut yenilenmiş. aktif komut ;
    ball.GetComponent ().AddForce(0,50f,0);

 • Hocam bende yeni başladim inşAllah hep böyle güzel videolarla bizleri aydınlatırsınız.Çoook teşekkür ediyorum sizlere.

 • hocam kodu şöyle yazdım gösterdiğnizi gibi
  if (light.intensity==0)
  light.intensity=17;
  else
  light.intensity=0;
  ama bu hatayı alıyorum

  `UnityEngine.Component’ does not contain a definition for `intensity’ and no extension method `intensity’ of type `UnityEngine.Component’ could be found. Are you missing an assembly reference?

  • Yazmış olduğun kodu unity de tanımlı olmadığını söylüyor tekrardan bi kontrol etmen gerekiyor.

Leave a Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
Top