Unity 3d dersleri, oyun yapımı dersleri, Yerli oyunlar

Unity 3d dersleri

Oyun yapma programı ve dersleri

Oyun Yapımı Programı Unity 3D

Bu yazımızda sizlere en basit tanımıyla oyun yapma programı olan Unity 3D basit bir şekilde anlataçağım, öncelikle Unity 3D ‘ nin bir Game Engine yani Oyun motoru basit hali ile ise oyun yapma programı olduğunu bilmeliyiz.

Oyun yapma yada diğer bir adı ile oyun geliştirme işine yeni başlamayı düşünüyorsanız veya yeni başladıysanız öncelikle doğru yerde olduğunuzu söylemekte fayda var lakin bunda önce kendinizi programlama yapmak için hazırlamanız gerekli bundan kastım ne diye soracak olursanız ne kadar işimiz oyun yapımı ‘ da olsa bu işin çok büyük bir kısmınıda kodlama oluşturmaktadır ve Unity 3D programlama dillerinden C# ve Java Script desteklemektedir tabi bu dilleri öğrenmeye başlamadan önce algoritmadan başlamanızı tavsiye ediyorum yararını daha sonra çokça göreceksiniz.  Unity 3D oyun yapımı işine yeni başlayanlar için görüşümce ideal bir program gerek arayüzü gerek ise desteklediği programlama dilleri açısından başlangıç için uygun olduğunu düşümdüğüm oyun yapma programlarından Unity 3D ‘ yi en çok ön plana taşıyan şeylerden biri ise türkçe kaynağın diğer kaynaklara oranla fazla olması olduğunu düşünüyorum Unity 3D TR bu siteler içersinde olmak ile birlikte sitede oluşturmaya çalıştığımız Unity 3D soru sor platformunu da elimizden geldiğince ayakta tutmaya çalışıyoruz bu konudan da Unity 3D benim açımdan geçerli not almayı başarıyor.

Dezavantajlarına gelirsek var mı diye soracak olursanız elbette ki var fakat bence bu yeni başlayan birisi için o kadar da önemli olmamalı o yüzden oyun yapma programı olan Unity 3D başlangıç için gayet ideal.

Sorularınızı yorum olarak veya Unity 3D soru sor platformundan kolayca sorabilirsiniz. burada yazdıklarımında tamamen şahsi fikirlerim olduğunu bilmenizi isterim.

Tags: , , , ,

Related posts

5 comments

  • ya bu nasıl bir yazı. tamamen hedef kelime odaklı ama bir o kadarda içi boş saçma sapan bir yazı. bu yazıyı okumak için harcadığım zamana yazık.

    • Bura yazıda ki amaç oyun yapma ve programlama üzerinde arama yapıp gelen arkadaşlarımız için basit bir tanım olmuştur yazının başında da bunu söylemiş bulunmaktayım dikkat ederseniz burada detaylı bir bilgi beklemek saçma ben size tek bir yazıda oyun yapmayı anlatacak değilim ama yapmak için ne adımlar olduğunu anlattım yanlış düşünce ile yazıları okursanız saçma gelmesi normal tabi.

  • bora7{.yalçındag

  • çok iyi ama nasıl açılıyor

Leave a Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
Top