Unity 3d dersleri, oyun yapımı dersleri, Yerli oyunlar

Unity 3d dersleri

Unity admob ödüllü reklam ekleme

Unity admob ödüllü reklam ekleme

Unity admob ödüllü reklam ekleme dersimize hoşgeldiniz arkadaşlar bu dersimizde sizlere unity admob ile oyununuza nasıl ödüllü reklam ekleyebileceğinizi anlatacağım.

Unity admob ödüllü reklam ekleme

Unity admob ödüllü reklam ekleme

Kurulması Gereken Programlar ;

Unity 2018

Android SDK ve JDK

Gerekli yazılımları bilgisayarınıza kurduktan sonra paylaştığım videodan da takip edebileceğiniz üzere ekleme işlemine başlayabilirsiniz.

Unity admob reklam ekleme Dersi ;

 

Admob ödüllü reklam ekleme ne işe yarar ?

Ödüllü reklam ile kullanıcılara reklamı izlemesi sonucunda belirlediğiniz miktarda ve isimde ödül vermenizi sağlar bu sayede sizde kazanmış olursunuz oyuncuda kazanmış olur. Kullanıcı ayarlamış olduğunuz ödüllü reklamı izlediğinde size bir geri bildirim gelir ve sizde kullanıcıyı ödüllendirmiş olursunuz. Eğer kullanıcı reklamı izlemeden yarıda kapatırsa size bu şekilde bir geri bildirim gelir ve kullanıcı ödülü kazanamaz.

Bu reklam formatı kullanıcılara reklam izlemeyi daha bilinçlendirici ve daha etkili hale getirebildiği için bir çok oyunda tercih edilmektedir.

Unity admob ödüllü reklam ekleme

Unity admob ödüllü reklam ekleme

Admob ödüllü reklam kazançları ?

Bu sorunun yanıtı tam olarak belli olmamakla birlikte sizin oyununuzun günlük reklam gösterimi ve reklam yayınlayıcısının belirlediği ücret ile değişmektedir fakat bir çok reklam biriminde daha fazla verdiği gözlemlenmektedir o yüzden Banner ve Geçiş reklamları göz önüne alındığında sizlere daha fazla kazan sağlayacağı gözükmektedir bu yüzden tercihiniz bu yönden olmalı bizlere göre.

 

Ders içeriklerini görmek isterseniz forum sitemize ziyaret edebilirsiniz Sitemizin linki : Unity Admob Reklam Ekleme içeriği

Eğer derslerimiz hoşuna gittiyse youtuba kanalımızdan bize abone olup destek olabilirsiniz.

Unity 3D TR Dersleri Youtube Kanalı

 

Tags: , ,

Related posts

Leave a Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
Top